15 Eylül 2013 Pazar

son trend---BULAŞIK MAKİNASINDA YEMEK PİŞİRMEK----

   DÜNYADAKİ SON AKIM yada SON ÇILGINLIK
         İtalyan yemek kitabı yazarı Lisa Casali bulaşık makinesinde yemek pişirmeye başlamış.Nerden aklına gelmiş derseniz yokluktan mı (tüpü mü bitmiş yoksa ocağında bir sorun mu varmış )bilinmez ama makinadan çıkan sebzelerin haşlama kıvamında olduğunu görünce devam etmiş.Makinede pişirmenin yöntemi ise malzemeleri vakumlu bir torba ya da kavonozun içine yerleştirmek.
       Yazarın tariflerini deneyen yemek severler ise bulaşık makinesinde pişen somon balığının fırında pişene göre daha lezzetli olduğu görüşünde.
Haberlere dahi konu olan yemek yazarının videosunu izlemek isteriseniz ntv DEn izleyebilirsiniz.Size bunlar ilginç mi geldi.  Tabii bizimkilerin de hakkını yemeyin ;İtalyanlar yemek yapıyor da peki Türkler neler yapıyor hiç düşündünüz mü ???
  • Bulaşık makinesinde, kısa programda ıspanak yıkayanlar
  • Bulaşık makinesinde, plastik veya kumaş çiçekleri yıkamak
  • Bulaşık makinesinde, altınlarını parlatmak isteyen hanımlarımızın çatal bıçağa takarak (gider borusuna kaçırmamak için)yüzük ve küpelerini parlatması
  • Bulaşık makinesinde, annelerin tek tek silmek yerine kristal avizeleri koymaları
  • Bulaşık makinesinde , sirke yerine elma portalın üzerindeki zirai ilaçlar gitsin diye yıkayan mı ararsınız
      Peki makinadaki tuz ve deterjan artıkları ne olacak o kadar sıcaklıkta meyve veya sebzede hal kalıyormudur bilmiyorum ama İnsanlar ve dahice fikirleri,Allah sizi esirgesin....